Velvet Woods - Yankee Candle Elevation Collection with Platform Lid

Drugim w kolejności zapachem, który zamarzył mi się z serii Elevation Collection with Platform Lid jest Velvet Woods. Ten zapach wybrałem w formie średniego słoika z trzema knotami. Pewnie nie będzie to dla Was szokiem, ale "przekupił" mnie zawarty tutaj bursztyn. Bo gdzie bursztynek, tam ja!


Nuty zapachowe:
Nuty głowy: aksamitne akordy
Nuty serca: kwiat tytoniu, jeżynowy merlot, orchidea
Nuty bazy: heban, bursztyn

Jest to kompozycja niezwykle ciepła i otulająca, idąca w kierunku Warm Cashmere lecz jest dużo bogatsza i mocniejsza. Do złudzenia przypomina mi kaszmirowy, mięciutki kocyk wyprany w aromatycznym płynie do płukania o intensywnym kwiatowym aromacie podbitym ciepłym bursztynem. 


Wyczuwam tu też podobną pudrowość co w A Calm & Quiet Place z tym, że nieco wytrawniejszą przez drewniane akordy hebanu. Delikatna słodycz połączona z intensywnymi aromatami perfumowanych kwiatów sprawia, że zapach jest niezwykle przyjemny w odbiorze.
Na jesień połączenie idealne! Skutecznie ociepli atmosferę w domowym zaciszu, przeganiając słotę i niepogodę. :)


Moc świecy jest zadowalająca, wyczuwalna w nienachalny sposób przez cały czas palenia. Trzy knoty skutecznie spełniły swoją rolę i po zalecanych czterech godzinach palenia, wosk prawie rozpuścił się do ścianek, ale kolejne pół godziny wystarczyło, żeby niestopione rogi zaczęły zapadać się do środka, co po zastygnięciu dało prawie idealnie płaską powierzchnię wosku. 
A już niebawem recenzja małej świecy z jednym knotem Dark Berries!

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jesienny Deszcz Doroty Szelągowskiej - Aroma Home

Seaside Woods - Yankee Candle

Dareeek! Czyli świeczka Nivea, która pachnie jak krem Nivea