Czym się kierować przy wyborze świecy z parafiny?

Swiece z parafiny

Autor @admin | 26-06-22


Przy wyborze świecy parafinowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład, istnieją różne rodzaje, które różnią się wielkością, kształtem i zapachem; ważne jest, aby rozważyć pożądany efekt przed zakupem.

Jak często palić świece z parafiny?

Najlepszą radą ekspertów od świec jest palenie świec przez godzinę dziennie. Dzięki temu prostemu, rozsądnemu planowi osiągniesz maksymalne korzyści z palenia świec parafinowych.

Jeśli używasz ich w wotywach lub stożkach, to jest możliwe, że mogą one trwać do trzech godzin bez żadnych problemów, tak długo, jak długo jest ciepło i przepływ powietrza wokół knota (aby pomóc mu działać).

Jak przechowywać świece z parafiny?

Najlepszym sposobem przechowywania świec jest układanie ich w stos, parafinową stroną do góry. Pozwoli to na cyrkulację powietrza i zapobiegnie skraplaniu się pary wodnej lub nadmiernemu nagrzewaniu się świec.

Możesz również umieścić otwarte pudełko z niezapalonymi świecami na półce, aby zaoszczędzić miejsce, gdy nie są używane, ale upewnij się, że nie ma szans na przedwczesne zapalenie się świec, jeśli to zrobisz!

Jak używać świec z parafiny?

Możesz używać ich z różnych powodów. Niektórzy lubią zapalać świece w ramach praktyk duchowych, a inni szukają niedrogiego sposobu na wypełnienie domu pięknymi zapachami i związaną z tym przytulną atmosferą.

Najważniejszą rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest sama świeca, którą możesz znaleźć w lokalnym sklepie lub w sklepie internetowym. Oprócz tego niezbędnego składnika, jest jeszcze kilka innych rzeczy, które powinieneś mieć pod ręką przed zapaleniem knotów! Będziesz potrzebować zapałek lub zapalniczek - najlepiej obu, na wypadek, gdyby jedna zgasła w połowie drogi - czegoś małego i spiczastego (np. długopisu), abyś mógł bezpiecznie zetknąć płomień z woskiem bez poparzenia się.

Wieczór przy świecach

Świece kojarzą nam się z romantyzmem i spokojem. Ich światło wnosi do wnętrza coś wyjątkowego i nadaje mu ciepła. Kiedy zapalamy świece nagle znajdujemy się w całkiem innym wnętrzu.
Świece zapalamy nie tylko wieczorem, ale także wczesnym popołudniem. Szczególnie wtedy kiedy chcemy podkreślić nastrój jakiegoś wydarzenia lub stworzyć atmosferę np. do medytacji. Jednak to półmrok wydobywa z nich „to coś”. Osłony okienne takie jak np. rolety dzień noc idealnie pozwalają taki półmrok stworzyć nawet jeśli na zewnątrz jest jeszcze dość jasno.
Rolety dzień noc to dwie warstwy materiału: przeźroczysta oraz kryjąca. Warstwy przesuwają się niezależnie od siebie, a na osłonie pojawiają się pasy. Wystarczy tak ustawić materiał żeby warstwa przeźroczysta była bardziej zakryta i mamy nastój gotowy do spędzenia wieczoru przy świecach.

Jakie są rodzaje świec z parafiny?

Istnieje wiele rodzajów świec parafinowych, ale można je podzielić na trzy główne kategorie.

  • Świece filarowe: Są to najczęstsze typy świec i występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, nie ma między nimi znaczących różnic poza długością.
  • Świece typu Tea Light: Ta kategoria jest zbliżona do świec filarowych, ponieważ również obejmuje różne kształty, rozmiary i kolory z niewielką różnicą między nimi poza rozmiarem; świece typu tea light mają zazwyczaj średnicę, która waha się od jednego cala lub mniej do około 2 cali maksymalnie - co czyni je idealnymi do celów dekoracyjnych, jak również korzyści aromaterapii ze względu na ich mały rozmiar.
  • Świece stożkowe: Ostatni typ obejmuje świece stożkowe, które można znaleźć na weselach lub pogrzebach (funeralne). Wykorzystują one długie knoty umieszczone w cylindrycznych uchwytach wykonanych z metalu, np. z mosiądzu, od którego pochodzi nazwa tego stylu

Komentarze artykułu

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Ostatnie wpisy do artykułu

Jeśli jesteś fanem ciepłych i słodkich nut zapachowych, Yankee Candle Ciderhouse duża świeca 623g jest dla Cie

Yankee Candle Mulberry & Fig Delight to aromatyczna świeca zapachowa, która ma długotrwały i bogaty zapach. Je

Świeca zapachowa Yankee Candle Honeycrisp Apple Cider ma w sobie wszystko, czego potrzeba, aby przenieść Cię w

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape