Jak zrobić świecę w domu technika formowania

Jak zrobic swiece w domu

Wykonanie świecy domowej roboty polega na roztopieniu i wymieszaniu wosku, dodaniu olejków zapachowych do ostudzonej cieczy, przelaniu jej do form lub pojemników i pozostawieniu do zastygnięcia. Powstałe w ten sposób świece są niedrogie w porównaniu z wersjami komercyjnymi, które są dostarczane w puszkach lub słoikach. Wynika to z faktu, że nie wymagają one opakowania, takiego jak etykiety czy pokrywki.

Jak zrobić świecę z olejku eterycznego?

Możesz zrobić swój własny olejek eteryczny, biorąc po prostu dwie łyżki stołowe dowolnego oleju bazowego (jojoba, migdałowy) wraz z jedną łyżką stołową ekstraktu z liści cynamonu - lub innych naturalnych zapachów, takich jak ekstrakt ze skórki pomarańczy dla zapachów cytrusowych - i kwiatów lawendy dla zapachów kwiatowych; dodaj je razem do małego słoika, który następnie przechowuj szczelnie zamknięty aż do chwili, gdy będzie potrzebny.

Aby zrobić świecę z olejkiem eterycznym, zacznij od wlania kilku łyżek wosku sojowego do pojemnika. Następnie przytnij knot do odpowiedniego rozmiaru i włóż go do pojemnika tak, aby wystawał po obu stronach. Następnie zalej knot wodą z jednej strony, aż będzie przesiąknięty wilgocią od góry do dołu. Teraz dodaj 3-5 kropli każdego lub mięty pieprzowej, lawendy, rozmarynu (lub jakichkolwiek innych olejków) na oddzielne waciki przed umieszczeniem ich wewnątrz pokrywki słoika, aby mieć do nich łatwy dostęp później, gdy zapalisz swoje świece!

Jak zrobić świecę z parafiny?

Potrzebny będzie wosk, knot i pojemnik. Jako pojemników możesz użyć starych puszek po konserwach lub słoików z pokrywkami, które szczelnie zamykają.

Wlej do niego roztopiony wosk do 1/4 cala od góry kubka na świecę, a następnie pozwól mu ostygnąć, zanim włożysz pokrywkę - to pomaga utrzymać wilgoć, która spowodowałaby powstawanie pęcherzyków na powierzchniach świec, gdyby były one robione z wyprzedzeniem tak po prostu, bez wcześniejszego uszczelnienia.

Jak zrobić świecę z wosku pszczelego?

Świece z wosku pszczelego są używane do aromaterapii i choć mogą być drogie w zakupie, zrobienie ich w domu to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Do wykonania jednej świecy potrzebne będą:

  • granulki wosku pszczelego (dostępne w sklepach z artykułami rzemieślniczymi lub online)
  • szpilki do knotów - utrzymują one knoty na miejscu podczas procesu topienia wosku na gorąco, nie powodując ich spalenia
  • pojemnik z pokrywką wystarczająco duży, aby pomieścić mieszaninę roztopionego wosku

Jak zrobić świecę w domu - technika formowania

Możesz kupić knoty w każdym sklepie z artykułami rzemieślniczymi; po prostu obwiąż je pod kątem sznurkiem lub szpagatem. Upewnij się, że są wystarczająco długie, ponieważ ich długość będzie tym, co decyduje o tym, jak wysokie będą Twoje świece, gdy ostygną przez jakiś czas po uformowaniu.

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape
background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape