Świece sojowe - dlaczego warto je stosować?

Swiece sojowe

Autor @admin | 24-06-22


Świece sojowe to wspaniała, niedroga alternatywa dla tradycyjnego wosku lub produktów ropopochodnych. Są w 100% naturalne, niepalne i przyjazne dla środowiska!

Świece sojowe - dlaczego warto je stosować?

Świece sojowe są zdrowszą alternatywą dla zwykłych świec. Palą się czyściej, ponieważ mają wyższą temperaturę topnienia i nie potrzebują różnych olejów ani dodatków, aby się zapalić. Wosk sojowy jest również biodegradowalny, dzięki czemu jest łatwiejszy dla środowiska niż inne rodzaje wosków do świec, które potrzebują setek lat, zanim ponownie rozłożą się na składniki naturalne.

Świece sojowe prawie nie emitują sadzy (w przeciwieństwie do parafinowych). Oznacza to, że możesz spokojnie oddychać, używając produktów na bazie soi, co dla wielu osób jest problematyczne w przypadku zapachowych świec z prawdziwym ogniem, a także alternatywnych produktów na bazie ropy naftowej, takich jak wosk pszczeli czy łój.

Świece sojowe - zalety i wady

Jedną z najlepszych cech świec sojowych jest to, że są produktem naturalnym i nie emitują żadnych zanieczyszczeń. Są również biodegradowalne, więc możesz mieć poczucie, że Twój mały wkład w środowisko naturalne coś zmienił.

Świece sojowe mają też wady - wytwarzają mniej światła niż inne rodzaje świec i szybciej się wypalają, ale wiele osób uważa je za bardziej ekonomiczne w użyciu, ponieważ te dwa czynniki powodują, że z czasem trzeba mniej kupować, co w sumie jest tańsze dla portfela.

Świece sojowe - jak je stosować?

Ważne jest, aby używać świec sojowych z poczuciem bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Nigdy nie zostawiaj ich bez nadzoru, nie pozwalaj dzieciom zbliżać się do płomienia, upewnij się, że znajdują się w zamkniętej przestrzeni (z dala od przewiewnych okien) i unikaj palenia ich jednorazowo przez ponad trzy godziny. Pamiętaj, że wystarczy 3 sekundy bez dostępu tlenu, aby knot świecy zapalił się od łatwopalnych materiałów, takich jak meble czy zasłony wokół niej!

Najlepszym sposobem, aby jeszcze bardziej cieszyć się świecami sojowymi, jest dbanie nie tylko o to, jak ich używasz, ale także gdzie je stawiasz! Mogą być używane prawie wszędzie - na stołach w pokoju, w szklanych słojach na półkach lub kominkach... wszędzie tam, gdzie ich przyjemny zapach może złagodzić napięcie po kolacji; na zewnątrz również, jeśli umieścisz je w lampionach, które dodadzą nastroju każdej imprezie na świeżym powietrzu. Wosk sojowy pali się czyściej niż tradycyjne woski, więc po zgaszeniu świecy nigdy nie powinien pozostać osad.

Świece sojowe - jakie mają właściwości?

Świece sojowe są bezpieczniejszym rozwiązaniem niż zwykłe świece woskowe lub parafinowe. Nie wydzielają one szkodliwego dymu, a ich knoty nie wydzielają żadnych niebezpiecznych oparów. Świece sojowe zapewniają również doskonały zapach, który jest jednym z najważniejszych aspektów przy wyborze rodzaju świecy!

Wosk sojowy pachnie znacznie lepiej, ponieważ nie ma nic, co mogłoby konkurować z zapachem, który próbujesz uzyskać w tego typu produktach (olejek eukaliptusowy może przykryć lawendę, ale nie sprawdzi się tak dobrze w przypadku zapachu szarlotki).

Komentarze artykułu

background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape background-shape

Ostatnie wpisy do artykułu

Przy wyborze świecy parafinowej należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład, istnieją różne rodzaje, k

Jeśli jesteś fanem ciepłych i słodkich nut zapachowych, Yankee Candle Ciderhouse duża świeca 623g jest dla Cie

Yankee Candle Mulberry & Fig Delight to aromatyczna świeca zapachowa, która ma długotrwały i bogaty zapach. Je

Świeca zapachowa Yankee Candle Honeycrisp Apple Cider ma w sobie wszystko, czego potrzeba, aby przenieść Cię w

team-bg background-shape background-shape background-shape background-shape